Impotencja psychogenna

Impotencja psychogenna jest schorzeniem natury psychologicznym, występującym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jej obecność uznawana jest wówczas, gdy nie jest się w stanie podjąć współżycia seksualnego w zadowalającym stopniu. Osoby dotknięte tę przypadłością nie odczuwają przyjemności ze swojego życia seksualnego. Uczeni donoszą, że impotencja psychogenna jest u wielu osób reakcją w odpowiedzi na długotrwały stres lub uraz psychiczny, jakiego doznały ona w przeszłości.

Młodzi mężczyźni, którzy rozpoczynają korzystanie z pełni doznań seksualnych, są często niepewni swojej sprawności na tym polu. seks jest dla nich zarówno ogromnym doznaniem, które daje przyjemność, jak i chwilą prawdy w odpowiedzi na pytanie, czy są naprawdę męscy. Nic dziwnego, że stawiane sobie wysokie wymagania i obawa przed niemożnością osiągnięcia wyznaczonego celu generuje u nich bardzo wysokie napięcie emocjonalne. Stan ten nasila się bezpośrednio przed stosunkiem, i może mimo najszczerszych chęci współżycia zupełnie je zniweczyć. Ze stresu mężczyzna traci zdolność do wzwodu, lub jego erekcja staje się niewystarczająco silna, aby mógł on penetrować ciało partnerki – świadomość zawiedzenia oczekiwań swoich i partnerki powoduje frustracje, która nie ułatwia rozładowania napięcia przy kolejnej próbie stosunku, i tak w miarę upływu czasu powstaje błędne koło prowadzące jedynie do nasilenia się impotencji psychogennej.

Nie tylko nastoletni mężczyźni cierpią na ten rodzaj impotencji. Stateczni ojcowie rodzin w wieku średnim, których życie nie rozpieszcza, ponieważ borykają się oni z utrzymaniem rodziny i zapewnienia swoim bliskim jak najlepszego statusu majątkowego często zapominają o własnym zdrowiu i szczęściu. Stres przed utrata stanowiska pracy oraz konieczność awansowania na szczeblach hierarchii społecznej wywołuje długotrwały stres. Stan ten upośledza ważne funkcje życiowe organizmu wyniszczając go. Przemęczenie i niemożność pozbycia się stresu sprawiają, ze wracając do domu mężczyzna chce tylko odpocząć. Długotrwały stres upośledza popęd seksualny, co skutkuje brakiem prób podejmowania współżycia. Nawet, gdy libido utrzymuje się na wystarczającym poziomie, to często wzwody nie występują mimo podniecających sygnałów ze strony partnerki erekcja nie dochodzi do skutku. Jest to przykry stan zarówno dla mężczyzny, jak i jego towarzyszki życia. Dobrze wiedzieć, że stan tez można leczyć, zarówno za pomocą preparatów syntetycznych, np. Viagry jak i ziół w suplementach diety. Ponadto porady psychologa i wsparcie partnerki stanowią czynniki gwarantujące szybkie poprawienie potencji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.