Kreatyna a potencja

Kreatyna jest substancją naturalnie występującą w diecie wysokobiałkowej, przyczynia się ona do przyrostu masy mięśniowej. Z tego względu jest często stosowana do wzbogacania diety sportowców – zwłaszcza atletów i kulturystów. Suplementacja kreatyną odbywa się zwykle poprzez przyjmowanie doustne pigułek. Substancja ta przynosi zadowalające efekty przyrostu masy mięśniowej, jednak jej długotrwałe przyjmowanie lub zbyt wysokie dawki preparatu mogą negatywnie wpływać na męskie zdrowie. Działania niepożądane dotyczą głównie seksualnej sfery życia. Wyniki badań naukowych podają zaburzenia popędu seksualnego, zaburzenia erekcji (wzwodu), niemożność osiągnięcia orgazmu i wytrysku oraz zubożenie jakości i objętości nasienia jako najczęściej pojawiające się skutki uboczne przyjmowania kreatyny.

Obniżenie popędu seksualnego jest powodowane przez przyjmowanie nadmiernie wysokich dawek kreatyny. Nie jest jeszcze do końca wyjaśnione, dlaczego właśnie ta substancja zaburza libido, część badaczy uważa, że może być to spowodowane brakiem możliwości zagospodarowania dużych ilości tej substancji i koniecznością usunięcia jej z organizmu.

Mężczyźni stale przyjmujący kreatynę często skarżą się na zaburzenia erekcji, takie jak niemożność jej osiągnięcia lub zbyt krótki czas jej trwania. Objawy te mogą utrzymywać się nawet po odstawieniu preparatu wzbogaconego kreatyną – na szczęście w większości przypadków są one przejściowymi problemami. Niemniej jednak kłopoty z osiągnięciem wzwodu przyczyniają się do obniżenia samooceny i mogą być powodem depresji, a także niejednokrotnie stają się przyczyną niezadowolenia partnerki. Osoby, u których taki problem występuje mogą skorzystać z leczenia za pomocą leków poprawiających funkcje seksualne, odpowiedników viagry – takich jak Vigrax, Climax control czy Xtrasize dostępnych w aptekach – zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem i farmaceutą.

Kolejnym problemem osób przyjmujących zwiększone dawki kreatyny jest problem z wytryskiem, który jest przyczyną braku orgazmu. Jest to niewątpliwie bardzo uciążliwe dla mężczyzny, który nie czuje się spełniony i szczęśliwy. Brak ejakulacji (wytrysku) uniemożliwia także posiadanie potomstwa.

Zaburzenia płodności spowodowane suplementacja kreatyny są wypadkowym efektem innych działań niepożądanych, takich jak niezdolność do osiągnięcia erekcji i wytrysku, a także obniżenie jakości i ilości nasienia. Zaburzenia płodności mają zwykle charakter przejściowy – po jakimś czasie od zaprzestania zażywania kreatyny sytuacja wraca do normy. Uważa się, że czasowa niepłodność ma związek ze zwiększoną zawartością nieprawidłowo wykształconych męskich komórek rozrodczych. Słabsze plemniki mają mniejsze szanse na przetrwanie w drogach rodnych kobiety, a tym samym na dotarcie do komórki jajowej i jej zapłodnienie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Kreatyna a potencja

  1. :D pisze:

    Jaka dzienna dawka kreatyny jest dozwolona aby nie było problemów z erekcją ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.