Problemy z potencją

Problemy z potencją pojawiają się zarówno i kobiet, jak i u mężczyzn, mimo to zwrot potencja jest potocznie używany raczej dla określenia męskiej sprawności seksualnej. Kłopoty w trakcie aktywności seksualnej są jednakowo nieprzyjemne dla obu płci, jednak w społeczeństwie wciąż obecny jest stereotyp prawdziwego mężczyzny – połączenie Jamesa Bonda i Supermena, który zawsze może zaspokoić kobietę. Podatność na serwowane w mediach wyobrażenia męskości sprawia, że w razie problemów z potencja mężczyźni czują się zniewieściali, i próbują ukrywać swoje dysfunkcje coraz częściej uciekając z sypialni.

Należy pamiętać, że problemy ze wzwodem są powodem do zmartwień zarówno dla mężczyzny, jak i jego partnerki. Panowie, który nie mogą uzyskać odpowiednio długiej i mocnej erekcji nie są w stanie penetrować pochwy kobiety, a nawet gdy dochodzi do penetracji, zwykle jest ona krótkotrwała i kończy się przedwczesnym wytryskiem. Nie jest to korzystne, ponieważ większość kobiet potrzebuje więcej czasu, aby osiągnąć orgazm. U niektórych mężczyzn pomimo wystąpienia erekcji nie dochodzi do ejakulacji podczas stosunku, a tym samym nie odczuwają oni przyjemności z bliskości fizycznej. Kolejne nieudane próby współżycia kończą się coraz głębszą frustracją.

Według badań naukowych około 10% całej populacji mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji, w ciągu ostatnich kilku lat liczba ta stale rośnie. Problemy z potencją mogą być powodowane starzeniem się organizmu, a co za tym idzie obniżeniem poziomu testosteron – głównego hormonu płciowego u panów. Innymi czynnikami, które mogą się przyczyniać do powstania impotencji są nałogi, takie jak palenie tytoniu czy nadmierne spożycie alkoholu. Choroby serca oraz wysoki poziom cholesterolu sprawiają, że do penisa dopływa mniej krwi, niż jest to optymalne dla wystąpienia satysfakcjonującej erekcji. Schorzenia gruczołu krokowego – prostaty negatywnie odbijają się na poziomie libido oraz sprawności seksualnej. Także terapia tych przypadłości za pomocą sterydów, lub w przypadku stanów, takich jak intensywny przerost stercza oraz rak prostaty jej usunięcie prowadzą do obniżenia apetytu na seks oraz braku wzwodów.

Pierwszymi objawami, które mogą dawać sygnały o nadchodzącej impotencji jest brak erekcji we śnie oraz problemy z erekcją w czasie dnia, które utrzymują się co najmniej przez kilka dni. Także problemy z oddawaniem moczu, ból podczas sikania, czy uczucie parcia na mocz powinny niepokoić, ponieważ mogą być wynikiem infekcji układu moczowo-płciowego lub przerostu prostaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.