Impotencja u mężczyzn

Impotencja według najnowszych badań statystycznych jest coraz częstsza, wyliczono, ze co 10 mężczyzna na świecie zapada tę dolegliwość, niezależnie od swojego pochodzenia, wieku i statusu majątkowego. Dla każdego pana stan ten jest tragedią, która staje się powodem wycofania z życia erotycznego i może stać się przyczyną utraty ukochanej kobiety.

Kiedyś uważano, że stan ten jest domeną osób starszych, które nie są już na tyle wydolne, aby móc osiągać satysfakcje ze współżycia. Współcześnie pogląd ten uległ zmianie, zarówno większa świadomość zdrowotna, jak i oferowane przez medycynę metody leczenia sprawiają, że coraz więcej mężczyzn dotkniętych ta przypadłością wychodzi z cienia i udaje się po pomoc lekarską.

Coraz częściej schorzenie to dotyczy mężczyzn, którzy prowadzą aktywne życie zawodowe, przez co nie mają wiele czasu, aby zadbać o własne zdrowie. Ciągły stres w pracy oraz rosnące potrzeby rodziny, które mężczyzna stara się zaspokajać prowadzą do napięć emocjonalnych, które odbijają się na jego życiu erotycznym, w postaci niemożności osiągnięcia wzwodu, czyli impotencji. Przemęczeni szybkim tempem życia panowie prezentują niedobory witamin, mikroelementów i białek, które są konieczne dla utrzymania odpowiednich funkcji seksualnych. Jeżeli deficyty tych składników utrzymują się przez dłuższy czas, to doprowadzają organizm do szybszego starzenia się i gorszej odporności, co po raz kolejny stanowi podłoże do powstania i impotencji.

Młodzi mężczyźni, którzy przechodzą inicjacje seksualną także mogą cierpieć na zaburzenia potencji, jednak zwykle jest to przejściowe. Po nauczenia się panowania nad stresem ich organizm dopasowuje się do sytuacji, i nie wywołuje takich zjawisk. Młodzi panowie często jednak sami niszczą swoje zdrowie i szansę na udane życie seksualne poprzez nadmierne ilości alkoholu, często spożywane na imprezach, palenie papierosów oraz zażywanie środków odurzających. Wyniszczenie organizmu prowadzi do wystąpienia impotencji, która nie zawsze jest odwracalna.

Impotencja z dużą częstotliwością pojawia się u osób, które poddane zostały terapii steroidowej lub samowolnie zażywają sterydy. Drugi wariant dotyczy zwykle sportowców, oraz panów opętanych obsesją posiadania idealnie umięśnionej sylwetki. Podaż sterydów wprawdzie w pierwszym okresie czasu wzmaga libido i sprawność seksualna, natomiast w miarę dalszego ich stosowania gwałtownie maleje, co uniemożliwia erekcję. U mężczyzn zażywających sterydy nie pojawia się nie tylko impotencja, ale także skurczenie lub zanik jąder, oraz rozrost piersi i bioder (ginekomastia).

1 odpowiedź na Impotencja u mężczyzn

  1. fajla1 pisze:

    Przyjmuję tabletki przeciw tarczycy i prawdopodobnie z tego powodu mam duże problemy z potencją. Co robić w takiej sytuacji? Czy ktoś ma jakąś radę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.