Naturalne metody poprawiające potencję

Potencji nie trzeba koniecznie wspomagać farmaceutykami. Ponieważ nie jest to problem dopiero co powstały, a znany od starożytności w wielu kulturach opracowano metody pozwalające na dłuższe zachowanie wigoru. Do naturalnych metod poprawiających potencję zaliczyć można napary ziołowe, zdrowy styl życia, unikanie nałogów, aktywność fizyczną, właściwą dietę, czy też unikanie stresu, bądź jego rozładowywanie, gdy występuje. Potencję może poprawić także tworzenie przyjaznej atmosfery przez oboje partnerów, odpowiedni dobór kolorów w sypialni (kolory ciepłe, należy unikać niebieskiego i zieleni), czy też seksowna bielizna. Wszystkie czynniki, nie będące lekami lub urządzeniami, a podnoszące poziom popędu płciowego można uznać za naturalne metody poprawiające potencję.

Stosowanie naturalnych wyciągów roślinnych, takich jak np. epimedium, maca, palma sabałowa, paprotka zwyczajna, dynia, żeń-szeń, buzdyganek lekarski, kolcorośl lekarski czy lukrecja pozwala wzmocnić erekcję, oraz powiększyć wymiary prącia w czasie wzwodu. Są one od wieków cenione jako afrodyzjaki. Ich umiejętne połączenie pozwala osiągać efekty podobne do tych, jakie występują przy terapii lekami w tabletkach. Zioła można także zakupić w formie pastylek, jako suplementy diety.

Osoby obserwujące u siebie niższy potencjał seksualny powinny zadbać o swoją dietę – poleca się spożywanie pokarmów zawierających pełnowartościowe białko, takich jak mięso ryb, wołowina, jajka, mleko, sery, jogurty czy maślanki. Pokarmy te są źródłem argininy – aminokwasu koniecznego do syntezy NO – związku rozkurczającego naczynia krwionośne, co jest niezbędne do uzyskania odpowiedniej erekcji poprzez napływ większej ilości krwi.

Umiarkowanie intensywna aktywność fizyczna jest polecana, ponieważ pozwala na dobre ukrwienie wszystkich narządów, w tym także penisa. Większy dopływ krwi do organów płciowych nie tylko wyzwala silniejszą i dłuższą erekcje, ale także potęguje reakcję zakończeń nerwowych prącia na bodźce, co sprawia, że doznania erotyczne zostają zwielokrotnione.

O tym, jak zgubny jest alkoholizm, narkomania i nikotynizm wiadomo od dawna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że obniżanie odporności organizmu, rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego oraz płuc może być powodem niemocy seksualnej. Dlatego też, aby poprawić sprawność seksualną należy rzucić palenie oraz nie spożywać zbyt często napojów alkoholowych. Osoby niepalące i pijące rzadko alkohol w małych ilościach mają prawie trzykrotnie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń potencji, niż osoby uzależnione od tych używek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Naturalne metody poprawiające potencję

  1. peter pisze:

    Różne naturalne metody najpierw próbowałem, ale nic nie zadziałało i w końcu poprosilem lekarza, żeby mi jakiś lek przepisał skuteczny. Teraz biorę maxigrę go i w kilkanaście minut mam naprawdę mega mocną erekcję bez żadnych zaburzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.