Wspomaganie potencji

Terminem potencja oznacza się zwyczajowo męską zdolność do wzwodu i jego utrzymania w stopniu umożliwiającym czerpanie satysfakcji ze współżycia seksualnego. Potencja w trakcie całego życia ulega zmianom, związanym z wiekiem, podażą witamin, mikroelementów i substancji odżywczych. Substancje dostarczane poprzez odżywianie biorą udział w procesach budowy komórek, a przez to w regeneracji organizmu, oraz w regulowaniu przemiany materii, głównie poprzez podaż substratów do syntezy hormonów i kofaktorów koniecznych dla utrzymania homeostazy.

Męska potencja jest regulowana przez stężenie testosteronu, hormonu,który jest produkowany głównie przez jądra, a także przez nadnercza ( w mniejszych ilościach). Popęd seksualny jest wypadkowa czynników wewnętrznych i zewnętrznych, która w ostatnim okresie czasu oddziaływały na organizm. Do czynników zewnętrznych zalicza się sytuację materialną, status społeczny, akceptację przez społeczeństwo oraz stres, który pojawia się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Obecność stresu obniża popęd seksualny, także niskie zarobki wpływają na codzienne wybory produktów spożywczych, które często należą do grupy produktów wysokoprzetworzonych, co powoduje zubożenie ciała w konieczne do prawidłowego występowanie erekcji witaminy i minerały oraz poprzez dużą zawartość nasyconych tłuszczy przyczynia się do miażdżycy, otyłości i zmian chorobowych układu sercowo-naczyniowego.

Potencja może być wspomagana zarówno poprzez metody naturalne, jak i zażywanie farmaceutyków. Metodami naturalnymi jest chociażby troska o prowadzenie zdrowego stylu życia, tzn. właściwego odżywiania, w miarę możliwości produktami niskoprzetworzonymi, stosowanie diety niskosodowej (mała ilość soli) co przyczynia się do unormowania ciśnienia tętniczego, wprowadzenia do diety kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 i omega-6, które pływają na podniesienie odporności na czynniki zewnętrzne oraz unikanie dużej ilości węglowodanów. Białko jest konieczne do prawidłowego tworzenia się nasienia oraz wytwarzania tlenku azotu II(NO), który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co umożliwia dopływ optymalnej ilości krwi do penisa. Osiągnięcie zbilansowanego odżywiania nie jest łatwe, ponieważ każdego dnia organizm napotyka inne wyzwania. Dlatego tez korzystna jest suplementacja diety składnikami na bazie ziół, które uzupełniają ewentualne niedobory mikro i makroelementów oraz witamin. Jeśli chodzi o naturalne preparaty ziołowe wpływające na potencje, to polecane są Vigrax, Climax Control oraz Xtrasize ze względu na ich właściwości zwiększające zdolność do erekcji oraz chroniące prostatę.

Ważna jest także aktywność fizyczna – w umiarkowanym stopniu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, ponieważ wspomaga krążenie krwi i stabilizuje prace serca w warunkach wzmożonego wysiłku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.