Tabletki na potencję

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć do czego służy niebieska tabletka, która kilkanaście late temu zrobiła furorę na rynku farmaceutycznym. Viagra otworzyła możliwość skutecznej terapii zarówno stałej impotencji, jak i przejściowych zaburzeń potencji, niezależnie od ich przyczyny. Tabletki na potencję, będące odpowiednikami generycznymi viagry – czyli mające tę sama zawartość substancji leczniczej, ale wytwarzane przez inne firmy farmaceutyczne, działają zarówno w przypadku impotencji psychogennej – wywołanej obawą przed zawiedzeniem partnerki, jak i zaburzeń erekcji będących wynikiem niedoborów argininy w diecie, czy obniżeniem stężenia testosteronu we krwi.

Tabletki na potencję są wygodne w użyciu, w przeciwieństwie do urządzeń mechanicznych wspomagających wzwód członka, takich jak chociażby pompki do penisa pozwalają na ich dyskretne zażywanie. Obecnie dostępne są także tabletki przeznaczone do żucia – Kamagra soft tabs, które działają identycznie jak te zawarte w tabletkach do połknięcia. Koncerny farmaceutyczne oferujące tabletki na potencje starają się jak najbardziej uatrakcyjnić ich właściwości organoleptyczne, czyli wygląd, zapach i smak. Kilka firm zdecydowało się na dodanie do swoich preparatów substancji o owocowych smakach, co niweluje dyskomfort związany ze świadomością konieczności przyjęcia leku.

Większość leków przeciwdziałających impotencji w postaci tabletek są w Polsce dostępnych jest w aptekach na receptę lekarską, ze względu na ryzyko zażycia ich przez osoby będące w grupie ryzyka, które mogą być nieświadome zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, jakie mogą one wywołać. Czynność seksualna jest procesem złożonym, który wymaga współdziałania wielu układów, w tym nerwowego i sercowo-naczyniowego, które są odpowiedzialne za właściwa ilość krwi dopływające i wypełniającej ciała jamiste penisa, dzięki czemu mężczyzna osiąga wzwód. Osoby poddawane kuracji w przebiegu chorób serca często zażywają leki zawierające azotany, które wspomagają uwalnianie tlenku azotu II, podobnie jak substancje aktywne większości tabletek na potencję. Sumowanie się działań tych leków powoduje nagłe obniżenie ciśnienia, co prowadzi do omdleń, udarów mózgu w wyniku niedokrwienia, czy nawet zawału serca. Ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich działań niepożądanych zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym, poinformowanie go o wszystkich zażywanych lekarz, także tych bez recepty oraz przeprowadzenie badań wykluczających reakcje alergiczne na substancje zawarte w takich preparatach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.