Żeń-szeń a potencja

Żeń-szeń od dawna jest stosowany w medycynie naturalnej, w Chinach jego właściwości cenione są od 25ponad 4000 lat. Nic dziwnego, ponieważ ma on wiele leczniczych składników, które wzmacniają organizm. Preparaty zawierające żeń-szeń są stosowane w różnych schorzeniach, a czasami także w celu wzmocnienia ogólnej sprawności umysłowej i fizycznej danej osoby.

Żeń-szeń dostarcza szeregu witamin, takich jak A, B1, B2, B6 i C, a także cenne minerały i mikroelementy, między innymi wapń, miedź, cynk, potas, żelazo, magnez, sód, siarkę, czy molibden. Obecność tych substancji jest konieczna dla zachowania zdrowia seksualnego, ponieważ są one kofaktorami wielu przemian związanych z gospodarka hormonalną oraz generowaniem erekcji. Żeń-szeń jest jednym z czołowych afrodyzjaków naturalnych na świecie. Jest on powszechni stosowany w wielu lekach wspomagających funkcje seksualne, ponieważ jego stała podaż podnosi libido, zwłaszcza u mężczyzn. Żeń-szeń zwiększa ukrwienie ciała, co jest bardzo korzystne dla występowania i utrzymania wzwodu, ponadto większy napływ krwi do organów płciowych poprawia odbiór bodźców przez receptory czuciowe tak zlokalizowane i pozwala potęgować doznania erotyczne. Działanie żeń-szenia sprawia, że poziom cholesterolu i trójglicerydów zostaje obniżony, co zapobiega tworzeniu i odkładaniu się płytki miażdżycowej na ścianach naczyń krwionośnych, także tych, które doprowadzają krew do prącia. Jak wiadomo miażdżyca jest bardzo często przyczyną niemocy seksualnej (impotencji), ponieważ usztywnia naczynia i sprzyja nadciśnieniu, które uniemożliwia rozkurcz naczyń i pompowanie krwi do ciał jamistych penisa.

Suplementacja diety preparatami z żeń-szeniem w celu poprawy funkcji seksualnych wymaga jednak nieco cierpliwości, większość mężczyzn obserwuje u siebie zwiększenie libido i zdolności do erekcji po około 2-3 tygodniach od rozpoczęcia jego stosowania. Pozytywny efekt działania tej rośliny na potencję można wzmocnić przez przyjmowanie preparatów, które oprócz niego zawierają także inne składniki, które poprawiają poziom popędu seksualnego, ukrwienie tkanek i ogólne samopoczucie.

Takimi suplementami diety, opartymi wyłącznie o naturalne składniki są Vigrax, Climax Control oraz Xtrasize. Ich stosowanie jest bezpieczne, co wykazano w testach klinicznych, które dowiodły także, że ich siła działania poprawiającego potencję jest podobna do leków syntetycznych, takich jak Vigrax, czy Cialis. Preparaty te dostępne są w wielu krajach i są chętnie wybieranymi naturalnymi środkami bez recepty, które poprawiają zdolność do odbywania udanych stosunków seksualnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.