Stres a potencja

Stres jest stanem, który został wytworzony na drodze ewolucji w celu ochrony organizmu przed niekorzystnymi czynnikami – ma popychać jednostkę do reagowania na napotykane zagrożenia. Mechanizm ochronny stresu jest korzystny jedynie, gdy stan ten jest krótkotrwały. Stres, który trwa przez długi czas zdecydowanie nie przynosi pożądanych rezultatów – wręcz przeciwnie, przeszkadza w każdej dziedzinie życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego.

Sfera seksualna nie jest oczywiście wyjątkiem – negatywny wpływ czynników stresowych na popęd seksualny u mężczyzn i kobiet został wielokrotnie potwierdzony. Napięcie emocjonalne wyraźnie obniża zarówno ochotę na miłosne igraszki, jak i samą zdolność do odbycia stosunku. Wszechobecne występowanie stresu doprowadza coraz częściej do problemów z erekcją u młodych mężczyzn. Jest to problem wstydliwy, niemożność osiągnięcia wzwodu sprawia, że poczucie własnej wartości ulega obniżeniu, często towarzyszy temu depresja – tu rozpoczyna się błędne koło, które coraz bardziej ujemnie wpływa na sprawność seksualną.

Zaburzenia potencji o podłożu emocjonalnym nie są rzadkie. Pojawiają się często w wyniku zdenerwowania przed stosunkiem, gdy nie ma wystarczająco korzystnej atmosfery. Mężczyzna, który nie może w łóżku stanąć na wysokości zadania czuje się poniżony i załamany, dlatego tak ważna jest walka ze stresem, która pozwala na pozbycie się tego przykrego problemu. Drogą do poprawy potencji na tle emocjonalnym jest nauczenie się panowania nad stresem i jego rozładowywania, najlepiej zacząć od planowania dnia – nie powinno się go przeciążać, warto znaleźć czas na relaks – sport czy kontakt z bliskimi nam ludźmi.

Osobom, które nie mają czasu lub siły na zmianę swoich przyzwyczajeń pozostaje suplementacja diety oraz stosowanie kuracji środkami takimi jak viagra i jej odpowiedniki czy substytuty. Preparaty te zwiększają wydolność seksualna, głównie przez zwiększenie napływu krwi do prącia i utrzymanie wzwodu przez dłuższy czas. Zażywanie leków wspomagających potencję przyczynia się do zwiększenia pewności siebie, co z czasem owocuje brakiem zdenerwowania przed współżyciem i może być pomocne w zwalczaniu stresu pochodzącego z obawy przed sprawieniem partnerce zawodu.

Stres a potencja

Równoległe stosowanie kuracji impotencji za pomocą leków oraz zwalczania stresu przy użyciu metod relaksacyjnych jest najbardziej efektywne, ponieważ pozwala osiągnąć panowanie zarówno nad stresem wywoływanym przez czynniki zewnętrzne, jak i przez obawy płynące z naszego umysłu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.