Penegra

Penegra jest generycznym odpowiednikiem Viagry, ponieważ zawiera ta samą substancję czynną. Preparat ten jest używany w celu leczenia zaburzeń męskiej czynności seksualnej spowodowanej impotencją. Penegra wspomaga mężczyzn w osiągnięciu pełnej erekcji, trwającej wystarczająco długo by możliwe było udane współżycie seksualne. Problem zaburzonego wzwodu jest dość wstydliwy, chociaż nie jest rzadkością. Stosowanie leków i suplementów diety umożliwia przywrócenie mężczyznom dotkniętym tym schorzeniem radości z ich życia erotycznego.

Preparat Penegra działa w ten sam sposób, co Viagra – mianowicie zwiększa napływ krwi do naczyń krwionośnych prącia w czasie podniecenia seksualnego i zapobiega szybkiemu wycofywaniu się krwi z ciał jamistych tego narządu. Farmakologicznie lek ten hamuje działanie enzymu, który rozkłada tlenek azotu II. Związek ten jest konieczny dla rozszerzenia naczyń transportujących krew do genitaliów, tak, aby mogła ona wypełnić prącie i umożliwić jego wzwód.

Składnikiem czynnym Penegry jest syldenafil w postaci cytrynianu syldenafilu. Związek ten jest inhibitorem enzymu rozkładającego NO uwalniany z zakończeń nerwowych – fosfodiesterazy typu piątego.

Tak jak w wypadku innych generyków Viagry Penegrę stosuje się maksymalnie raz na dobę około godziny przed rozpoczęciem stosunku seksualnego. Lek ten dostępny jest w tabletkach o zawartości 50 mg i 100 mg substancji czynnej. Preparat przyjmuje się doustnie popijając wodą, najlepiej nie łącząc go z posiłkiem. Dawkę leku ustala lekarz – nie wolno jej przekraczać, ponieważ przynosi to jedynie wzmożone efekty uboczne. U osób z niewydolnością nerek i wątroby, oraz osób w podeszłym wieku stosuje się zwykle mniejsze dawki, niż u pacjentów młodych, w lepszej kondycji fizycznej. Penegry nie wolno łączyć z alkoholem oraz lekami zawierającymi azotany i związki stymulujące wydzielanie tlenku azotu.

Preparat leczniczy Penegra wzmaga akumulację krwi w ciałach jamistych penisa, przez co zwiększa wymiary i twardość tego organu w czasie erekcji. Należy pamiętać, że lek ten nie działa samoistnie do osiągnięcia wzwodu konieczne są bodźce o charakterze seksualnym – tak jak przy erekcji niestymulowanej farmakologicznie. Tabletki Penegra nie tylko zwiększają efektywność erekcji, ale także pozwalają na jej dłuższe utrzymanie. Stosując preparat Penegra osiąga się zadowalające efekty w sferze życia erotycznego.

Terapia preparatem Penegra, tak jak każdym innym lekiem zawierającym w składzie syldenafil niesie za sobą ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Do często spotykanych efektów ubocznych należą bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty czy biegunki, uczucie zatkania u nasady nosa. Rzadziej zgłaszanymi objawami niekorzystnymi są zaburzenia pracy serca – niemiarowe bicie i bóle w klatce piersiowej, skrócony oddech czy bolesna uporczywa erekcja trwająca więcej niż 4 godziny – są to symptomy, które powinny być natychmiast zgłaszane lekarzowi prowadzącemu terapię, ponieważ niosą za sobą zagrożenie dla zdrowia a nawet życia.

Penegra

Osobom, które chcą w bezpieczniejszy sposób poprawić swoje życie seksualne poleca się suplementację diety odpowiednimi preparatami, które zwiększają libido oraz zapewniają odpowiedni rozmiar prącia. Bezpiecznymi preparatami opartymi an naturalnych składnikach są np. takie specyfiki jak Vigrax, Xtrasize czu Climax control. Wspomagają one jakość życia erotycznego, sprawiając, że problemy z erekcją odchodzą w niepamięć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.