Levitra

Levitra jest lekiem stosowanym w terapii zaburzeń potencji. Levitra to nazwa leku opatentowanego przez koncern farmaceutyczny Bayer. Preparat ten występuje w formie pomarańczowych tabletek o stężeniu 5, 10 lub 20 mg substancji czynnej. Substancją czynną Levitry jest vardenafil, który jest inhibitorem fosfodiesterazy – białka enzymatycznego, które odpowiedzialne jest za rozkładanie NO.

Levitra przeznaczona jest do stosowania doustnego. Lek należy zażywać na około 25 do 60 minut przed planowanym współżyciem. Przyjęcie Levitry wraz z posiłkiem może opóźniać wystąpienie erekcji. Tabletkę najlepiej jest popić czystą wodą – w żadnym wypadku nie należy stosować leku wraz z alkoholem. Leku nie wolno stosować więcej niż raz na 24 godziny. Dawka leku ustalana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zwykle podaje się 10 mg Levitry, jednak u osób po 65 roku życia oraz pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek dawka jest zwykle redukowana – ma to związek ze zwolnioną przemianą leku w organizmie.

Levitra wspomaga erekcję u mężczyzn poprzez napływ większej ilości krwi do ciał jamistych prącia z naczyń krwionośnych rozszerzonych tlenkiem azotu II. Dzięki temu członek staje się większy i twardszy w stopniu, który zapewnia pełną satysfakcję z seksu. Pozostawanie krwi w penisie zostaje wydłużone w czasie, co pozwala pacjentowi na czerpanie większej przyjemności z miłosnych uniesień.

Preparatu Levitra nie wolno stosować u osób u których występują choroby serca i zaburzenia jego rytmu, u których w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy wystąpił zawał lub ból w klatce piersiowej lub niewydolność serca. Levitra jest przeciwwskazana u osób po udarach, pacjentom z zespołem wydłużonego odcinka QT, o zbyt wysokim lub nadmiernie niskim ciśnieniu krwi. Także ciężkie choroby nerek i wątroby ograniczają stosowanie produktu. Pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia, chorobami hematologicznymi, takimi jak szpiczaki i białaczki, chorobą wrzodową lub dziedzicznymi dysfunkcjami siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa oraz niektórymi deformacjami członka nie mogą być leczeni Levitrą. Lek może być stosowany tylko i wyłącznie u mężczyzn. Lek może obniżać przepływ krwi do nerwu wzrokowego, co powoduje nagłą utratę widzenia – ten efekt uboczny został odnotowany u bardzo niewielkiego odsetka osób stosującego Levitrę, większość z tych osób posiadała choroby serca, cukrzycę, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu oraz wcześniej występujące problemy z oczami, zwiększoną liczbę zaburzeń wzroku zaobserwowano u palaczy oraz pacjentów po 50. roku życia. Jeśli nastąpi nagła utrata wzroku należy niezwłocznie odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. Do rzadkich skutków ubocznych należy uporczywa bolesna erekcja, która utrzymuje się powyżej 4 godzin – stan ten grozi zniszczeniem struktur penisa i wymaga interwencji lekarskie. Przyjmowanie preparatu może wywoływać także czerwone zabarwienie skóry twarzy, obniżenie ciśnienia krwi, zawał serca lub udar, jednak nie jest to częste.

Zwiększone ryzyko takich działań niepożądanych występuje przy jednoczesnym przyjmowaniu związków zawierających azotany i stymulujących uwalnianie tlenku azotu.

Pomimo pożądanych skutków, jakie może przynieść terapia Levitrą zawsze należy rozważyć ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Dla osób, które nie mogą przyjmować wardenafilu, a chciałyby poprawić potencję alternatywą są ziołowe suplementy diety, takie jak Climax control, Xtrasize czy Vigrax, które zawierają naturalne substancje uznawane za afrodyzjaki. Uzupełnienie diety tymi preparatami wyraźnie poprawia poziom libido i sprawność seksualną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.