Lepsza potencja

Sprawność seksualna zarówno mężczyzn, jak i kobiet jest ważnym czynnikiem decydującym o poczuciu własnej wartości. Zadowolenie z aktywności seksualnej jest istotne dla zadowolenia z życia i stabilizacji związku, po udanym współżyciu nasz organizm wydziela hormony wpływające na przywiązanie do partnera / partnerki. Lepsza potencja jest kluczem do lepszego życia – nikogo nie dziwi więc chęć jej poprawienia.

Potencja zależy w dużej mierze od nas samych, od codziennych wyborów jakich dokonujemy. Styl życia determinuje nasze zdrowie, w tym także naszą sprawność seksualną. Jak powszechnie wiadomo dieta i używki mają wpływ na działanie narządów człowieka. Aby poprawić potencję zalecane jest wyeliminowanie z diety pokarmów wysokotłuszczowych i wysokoprzetworzonych, które są bardzo często powodem chorób cywilizacyjnych, dotyczących głównie serca, nerek i układu krążenia, takich jak zawały serca, mózgu, cukrzyca i otyłość. Niewydolność krążenia przy obecności nadciśnienia powoduje mniejsze wypełnienie krwią ciał jamistych prącia, co często uniemożliwia lub poważnie zaburza erekcję. Poprawa potencji następuje także po rzuceniu nałogów, takich jak nikotynizm i alkoholizm. Nadmierne picie kawy nie jest wskazane, ponieważ kofeina w niej zawarta kurczy naczynia krwionośne, co zwiększa ciśnienie tętnicze i przyspiesza pracę serca. Osobom, które chcą poprawić funkcje seksualne polecane jest uprawianie sportu, ponieważ wysiłek fizyczny pozwala osiągnąć optymalne krążenie krwi w całym organizmie, a co się z tym wiąże lepsze ukrwienie narządów płciowych.

Nie bez znaczenia są stosowane obecnie preparaty lecznicze polepszające potencję, np. Vigrax, Climax control czy Xtrasize. Są to leki, które znacznie wspomagają terapię zaburzeń erekcji, podobnie jak viagra, mogą stanowić alternatywę dla osób, które nie są w stanie poświęcić zbyt wiele czasu na uprawianie sportu, ze względu na długi czas pracy czy posiadanie rodziny.

Unikanie stresu istotnie wpływa na funkcje seksualne, wzmagając libido i erekcję. Powszechnie wiadomo, że ciągle napięcie emocjonalne działa bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu człowieka. Stres jest przyczyną psychogennych zaburzeń erekcji, dlatego tak ważne jest jego ograniczenie i rozładowywanie, np. poprzez wykorzystywanie technik relaksacyjnych, spędzanie czasu ze znajomymi, czy inne czynności, które pozwalają nam osiągnąć błogi spokój. Dobrym sposobem na zminimalizowanie stresu jest planowanie dnia bez jego przeładowywania – unikanie pośpiechu pozwala cieszyć się życiem, bez nerwowych sytuacji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.