Eriacta

Eriacta to lek zwalczający zaburzenia erekcji, produkowany przez koncern farmaceutyczny Ranbaxy. Podobnie jak inne preparaty leczące te schorzenia lek ten pozwala na przywrócenie sprawności seksualnej u mężczyzn.

Działanie Eriacty polega na zwiększeniu dopływu krwi do penisa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych dostarczających krew do ciał jamistych. Preparat ten działa dzięki inhibicji fosfodiesterazy typu piątego, która ma za zadanie rozkład tlenku azotu 2 wpływający na rozkurcz naczyń. Im większe stężenie NO, tym dłuższa i pełniejsza jest erekcja. Eriacta nie działa sama w sobie i wymaga obecności pobudzenia seksualnego poprzez bodźce.

Substancją czynną Eriacty jest cytrynian syldenafilu, który zawarty jest także w Viagrze – Eriacta jest więc generyczną Viagrą.

Dawkowanie leku jest ustalone z lekarzem na wizycie, i musi uwzględniać ogólny stan zdrowia pacjenta, a zwłaszcza występowanie innych schorzeń, jak chorób serca, nerek i wątroby, przebytych w przeszłości zawałów serca i/lub udarów mózgu, a także uczuleń. Zazwyczaj podaje się dawkę 100 mg około 60 minut przed planowanym współżyciem, popijając ją szklanką wody. Nie wolno przyjmować więcej niż jedną tabletkę na 24 godziny. Lek można przyjmować wraz z posiłkiem, jednak może to spowalniać jego działanie. W czasie kuracji zabronione jest picie alkoholu.

Stosowanie tego leku pomaga mężczyznom osiągać trwałą i mocną erekcję, co umożliwia przywrócenie sprawności seksualnej. Eriacta zwiększa ukrwienie okolicy narządów płciowych, co pozwala na głębsze odczuwanie miłosnych doznań.

Jak każdy lek także Eriacta może wywoływać efekty uboczne, dlatego jego stosowanie u osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak choroba wieńcowa, niewydolność serca, miażdżyca, a także udary mózgu, choroby nerek i wątroby oraz wzroku, jest przeciwwskazane, ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Do skutków ubocznych należą zaczerwienienie twarzy, uczucie zatkanego nosa, zaburzone widzenie (na niebiesko) lub brak ostrości widzenia. Uporczywa erekcja trwająca ponad 4 godziny, problemy z oddychaniem, arytmia serca czy nagła utrata wzroku są ciężkimi efektami ubocznymi, które występują rzadko, ale stanowią konieczność odstawienia leku i skorzystania z pomocy medycznej.

Ze względu na to, że Eriacta nie jest polecana niektórym pacjentom szukają oni alternatywnych możliwości terapii zaburzeń potencji. W ostatnim czasie rekomenduje się bezpieczne środki na bazie ziół, takie jak Climax control, Vigrax i Xtrasize, które podnoszą libido w sposób podobny do Eriacty, ale nie wywołują działań niepożądanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.