Potencja u kobiet

Potencja u kobiet, podobnie jak u mężczyzn ulega okresowym zmianom. Ma to związek z gospodarką hormonalną – poziom libido jest regulowany poprzez stosunek estrogenów i progesteronu. Estrogeny uważane są za czynnik pobudzający popęd seksualny i zapewniający korzystne warunki fizjologiczne dla udanego współżycia, takie jak odpowiednia ilość śluzu w pochwie czy odpowiednie ukrwienie narządu rodnego kobiety. U pań w okresie od dojrzewania do menopauzy poziom estrogenów utrzymywany jest na stosunkowo wysokim poziomie, dzięki czemu mają one ochotę na miłość.

Obecny w organizmie kobiety progesteron obniża chęć na współżycie, jest to hormon odpowiedzialny w dużej mierze za utrzymanie ciąży. U ciężarnych pań poziom tej substancji jest wysoki, co przynajmniej u części z nich obniża libido, wyższy niż zazwyczaj poziom progesteronu utrzymuje się także po urodzeniu dziecka. Jest to ewolucyjny proces, który ma na celu zapewnienie odpowiednio długiego czasu pomiędzy kolejnymi ciążami potrzebnego do zapewnienia dziecku lepszej opieki.

Chęć na seks zależy także od diety i samopoczucia kobiety – panie, których organizm jest wycieńczony przez niewystarczające dostarczanie składników odżywczych,witamin i minerałów oraz długotrwały stres rzadziej podejmują aktywność seksualną. Największy poziom libido obserwuje się u pań, które czują się szczęśliwe i spełnione. Zakochane kobiety, które otrzymują wsparcie od swoich partnerów mają zwiększony apetyt na miłość.

Zmiany poziomu hormonów wywołane nieuchronną menopauzą oraz długotrwałą doustna antykoncepcją wpływają negatywnie na popęd seksualny u kobiet, czego owocem jest zmniejszenie erotycznych fantazji, a nawet zupełny brak ochoty na seks. Stan obniżonego libido nazywany jest często oziębłością płciową – zmniejszenie apetytu na cielesne doznania związane jest ze zmniejszonym ukrwieniem genitaliów, co zaburza ich naturalną wrażliwość na bodźce. Kobiety cierpiące na oziębłość seksualna często skarżą się na suchość pochwy oraz niemożność osiągnięcia orgazmu. Seks bez szczytowania sprawia, że panie czują się coraz bardziej sfrustrowane i coraz częściej uciekają od współżycia – nierzadko staje się to przyczyną rozpadu związku, ponieważ potrzeby partnera nie są zaspokajane.

Libido kobiet

Poprawę kobiecej potencji można osiągnąć poprzez terapię lekami pobudzającymi ukrwienie narządu rodnego kobiety, takimi jak np. Lovegra, która jest odpowiednikiem Viagry specjalnie dla pań. Preparaty poprawiające popęd seksualny u kobiet nie działają samoistnie, podobnie jak w przypadku mężczyzn konieczne jest pobudzenie ciała w naturalny sposób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.