Leczenie potencji

Leczenie potencji, a właściwie problemów z nią związanych tak, jak w przypadku każdej innej choroby wymaga konsultacji z lekarzem. Schorzenia układu płciowo-moczowego to dziedzina jaką zajmuje się urologia. Urolodzy są specjalistami w diagnozowaniu chorób wpływających na sprawność seksualną. Ponadto można konsultować swoje problemy z seksuologiem. Podstawą sukcesu w leczeniu jakiejkolwiek przypadłości jest umiejętność postawienia trafnego rozpoznania.

Diagnozowanie chorób opiera się na wywiadzie lekarskim, w którym pacjent podaje przebyte i obecne schorzenia, przyjmowane środki lecznicze (te na receptę oraz dostępne bez niej) oraz podaje swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące pogorszenia stanu zdrowia. Lekarz na podstawie zebranych informacji oraz badania ogólnego albo ustala od razu co dolega pacjentowi, albo kieruje go na dodatkowe badania. Często wykonywanym badaniem, jeśli chodzi o mężczyzn dojrzałych jest badanie prostaty, które odbywa się przez odbyt. Nie jest to przyjemne, ale pozwala wykluczyć schorzenia prostaty jako przyczynę zaburzeń potencji.

Impotencja może wynikać z niższego poziomu testosteronu lub z niewydolności układu sercowo-naczyniowego, wówczas wskazane jest leczenie farmakologiczne – za pomocą preparatów, takich jak Viagra czy jej odpowiedniki. Zamiast nich część lekarzy zaleca suplementację diety preparatami ziołowymi, takimi, jak np. Climax control, Xtrasize, czy Vigrax.

Jeżeli podejrzewana jest impotencja o podłożu psychicznym, częściej występująca u młodych mężczyzn, to wykonuje się iniekcję (wstrzyknięcie) preparatu do ciał jamistych prącia – jeżeli pojawi się erekcja, to oznacza, że problemy pacjenta nie wynikają z niewydolności organizmu, tylko z jego nastawienia. Mężczyźni chcą jak najlepiej wypadać podczas stosunku płciowego, co może doprowadzać do napięcia emocjonalnego i stresu, które zamiast pomóc zaburzają pojawienie się wzwodu. Panowie, u których zdiagnozowano impotencje o podłożu psychicznym powinni rozpocząć terapię psychologiczną. Nie bez znaczenia jest także wsparcie ze strony partnerki, która może naprawdę wiele zdziałać w tej kwestii, poprzez swoją wyrozumiałość i zapewnienie mężczyźnie poczucia bezpieczeństwa.

Niezależnie od typu zaburzeń potencji oraz wieku zalecane jest prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, rzucenie palenia oraz minimalizowanie sytuacji stresowych. Przyczynia się to nie tylko do prewencji chorób ogólnoustrojowych i nowotworów, ale także do polepszenia stanu ciała i umysłu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Impotencja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.